Themes - Twenty Twenty-One - en to sr_RS translation catalogue (134 entries)

en: 1 comment
sr_RS: 1 коментар

en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%s</span>
sr_RS: <span class="meta-nav">Објављено под</span><span class="post-title">%s</span>

en: A new portfolio default theme for WordPress
sr_RS: Нова подразумевана портфељ тема за Вордпрес

en: Add widgets here to appear in your footer.
sr_RS: Овде додајте виџете како би се појавили у вашем подножју.

[ctx: Added to posts and pages that are missing titles]
en: Untitled
sr_RS: Без наслова

en: Black
sr_RS: Црна

[ctx: Block pattern description]
en: A Media & Text block with a big image on the left and a heading on the right. The heading is followed by a separator and a description paragraph.
sr_RS: Блок садржаја и текста са великом сликом са леве стране и насловом са десне стране. Наслов прати растављач и пасус описа.

[ctx: Block pattern description]
en: A block with 3 columns that display contact information and social media links.
sr_RS: Блок са 3 ступца који приказују информације за контакт и друштвене везе.

[ctx: Block pattern description]
en: A huge text followed by social networks and email address links.
sr_RS: Велики текст праћен везама друштвених мрежа и адреса е-поште.

[ctx: Block pattern description]
en: A list of projects with thumbnail images.
sr_RS: Списак пројеката са сличицама.

[ctx: Block pattern description]
en: A media & text block with a big image on the left and a smaller one with bordered frame on the right.
sr_RS: Блок садржаја и текста са великом сликом са леве стране и мањом са оивиченим оквиром на десној страни.

[ctx: Block pattern description]
en: An overlapping columns block with two images and a text description.
sr_RS: Блок ступаца који се преклапају са две слике и текстуалним описом.

[ctx: Block pattern description]
en: Three images inside an overlapping columns block.
sr_RS: Три слике унутар блока преклапајућих ступаца.

[ctx: Block pattern sample content]
en: 123 Main Street
sr_RS: Главна улица 123

[ctx: Block pattern sample content]
en: 123-456-7890
sr_RS: 037/555-333

[ctx: Block pattern sample content]
en: Cambridge, MA, 02139
sr_RS: Крушевац 37000

[ctx: Block pattern sample content]
en: example@example.com
sr_RS: primer@primer.net

en: Blue
sr_RS: Плава

en: Borders
sr_RS: Ивице

en: By %s
sr_RS: Од %s

en: Categorized as %s
sr_RS: Категоризовано као %s

en: Close
sr_RS: Затвори

en: Colors & Dark Mode
sr_RS: Боје и тамни режим

en: Comments are closed.
sr_RS: Затворено за коментаре.

[ctx: Comments title]
en: %s comment | %s comments
sr_RS[0]: %s коментар
sr_RS[1]: %s коментара
sr_RS[2]: %s коментара

en: Contact information
sr_RS: Информације за контактирање

en: Continue reading %s
sr_RS: Настави са читањем %s

[ctx: Customizer control]
en: Background color
sr_RS: Боја позадине

en: Dark Mode is a device setting. If a visitor to your site requests it, your site will be shown with a dark background and light text. <a href="%s">Learn more about Dark Mode.</a>
sr_RS: Тамни режим је поставка уређаја. Ако посетилац вашег веб места то затражи, вае веб место ће бити приказано са тамном позадином и светлим текстом. <a href="%s">Сазнајте више о тамном режиму.</a>

en: Dark Mode support
sr_RS: Подршка за тамни режим

en: Dark Mode: %s
sr_RS: Тамни режим: %s

en: Dark gray
sr_RS: Тамно сива

en: Display Site Title & Tagline
sr_RS: Прикажи наслов и поднаслов веб места

en: Dividers
sr_RS: Разделници

en: Dribbble
sr_RS: Дрибл

en: Edit %s
sr_RS: Уреди %s

en: Excerpt Settings
sr_RS: Подешавања одломка

en: Extra large
sr_RS: Веома велико

en: Extra small
sr_RS: Веома мало

en: Footer
sr_RS: Подножје

en: Frame
sr_RS: Оквир

en: Full text
sr_RS: Цео текст

en: Gigantic
sr_RS: Гигантско

en: Gray
sr_RS: Сива

en: Green
sr_RS: Зелена

en: Green to yellow
sr_RS: Зелена ка жутој

en: Huge
sr_RS: Огромно

en: Instagram
sr_RS: Инстаграм

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
sr_RS: Изгледа да ништа није пронађено на овом месту. Можда да покушате претраживање?

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sr_RS: Изгледа да не можемо да пронађемо оно што сте тражили. Можда ће претраживање помоћи.

[ctx: Label for sticky posts]
en: Featured post
sr_RS: Издвојени чланак

en: Large
sr_RS: Велико

en: Large text
sr_RS: Велики текст

en: Learn more about Dark Mode.
sr_RS: Сазнајте више о тамном режиму.

en: Leave a comment
sr_RS: Оставите коментар

en: Let&#8217;s Connect.
sr_RS: Хајде да се повежемо.

en: Links area
sr_RS: Простор веза

en: Media and text article title
sr_RS: Садржај и текст чланка наслов

en: Menu
sr_RS: Изборник

en: Newer <span class="nav-short">posts</span>
sr_RS: Новији <span class="nav-short">чланци</span>

en: Newer comments
sr_RS: Новији коментари

en: Next post
sr_RS: Следећи чланак

en: Normal
sr_RS: Нормално

en: Nothing here
sr_RS: Овде нема ничега

en: Off
sr_RS: Искључено

en: Older <span class="nav-short">posts</span>
sr_RS: Старији <span class="nav-short">чланци</span>

en: Older comments
sr_RS: Старији коментари

en: On
sr_RS: Укључено

en: On Archive Pages, posts show:
sr_RS: На страницама архиве, чланци показују:

en: Open menu
sr_RS: Отвори изборник

en: Orange
sr_RS: Наранџаста

en: Overlap
sr_RS: Преклапање

en: Overlapping images
sr_RS: Слике које се преклапају

en: Overlapping images and text
sr_RS: Слике и текст који се преклапају

en: Page
sr_RS: Страница

en: Page %
sr_RS: Страница %

en: Playing in the Sand
sr_RS: Играње у песку

en: Portfolio list
sr_RS: Списак портфеља

[ctx: Post password form]
en: Enter
sr_RS: Унеси

[ctx: Post password form]
en: Password
sr_RS: Лозинка

[ctx: Post password form]
en: Submit
sr_RS: Предај

en: Previous post
sr_RS: Претходни чланак

en: Primary menu
sr_RS: Примарни изборник

en: Proudly powered by %s.
sr_RS: Са поносом покреће %s.

en: Published %s
sr_RS: Објављено %s

en: Published in %s
sr_RS: Објављено под %s

en: Purple
sr_RS: Љубичаста

en: Purple to red
sr_RS: Љубичаста ка црвеној

en: Purple to yellow
sr_RS: Љубичаста ка жутој

en: Reading
sr_RS: Читање

en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
sr_RS: Спремни сте да објавите свој први чланак? <a href="%s">Започните овде</a>.

en: Red
sr_RS: Црвена

en: Red to purple
sr_RS: Црвена ка љубичастој

en: Red to yellow
sr_RS: Црвена ка жутој

en: Results for "%s"
sr_RS: Резултати за „%s“

en: Search&hellip;
sr_RS: Претрага&hellip;

en: Secondary menu
sr_RS: Секундарни изборник

en: Skip to content
sr_RS: Скочи на садржај

en: Small
sr_RS: Мало

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sr_RS: Жао нам је, али ништа не одговара вашем упиту. Молимо вас да покушате поново са другим кључним речима.

en: Summary
sr_RS: Сажетак

en: Tagged %s
sr_RS: Означено %s

[ctx: Theme starter content]
en: Add block patterns
sr_RS: Додајте мустре блокова

[ctx: Theme starter content]
en: Block patterns are pre-designed groups of blocks. To add one, select the Add Block button [+] in the toolbar at the top of the editor. Switch to the Patterns tab underneath the search bar, and choose a pattern.
sr_RS: Мустре блокова су унапред дизајниране групе блокова. Да бисте додали један, изаберите дугме Додај блок [+] на траци са алаткама на врху уређивача. Пребаците се на језичак „Мустре“ испод траке за претрагу и одаберите мустру.

[ctx: Theme starter content]
en: Check out the Support Forums
sr_RS: Погледајте форуме подршке

[ctx: Theme starter content]
en: Create your website with blocks
sr_RS: Направите своје веб место са блоковима

[ctx: Theme starter content]
en: Frame your images
sr_RS: Уоквирите своје слике

[ctx: Theme starter content]
en: Need help?
sr_RS: Потребна помоћ?

[ctx: Theme starter content]
en: Overlap columns
sr_RS: Преклапајући ступци

[ctx: Theme starter content]
en: Read the Theme Documentation
sr_RS: Прочитајте документацију теме

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One also includes an overlap style for column blocks. With a Columns block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Choose the "Overlap" block style to try it out.
sr_RS: Twenty Twenty-One укључује преклапајући стил за блокове ступаца. Када је изабран блок Ступци, отворите таблу „Стилови“ унутар бочне траке уређивача. Изаберите стил блока „Преклапање“ да бисте га пробали.

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One includes stylish borders for your content. With an Image block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Select the "Frame" block style to activate it.
sr_RS: Twenty Twenty-One укључује елегантне ивице за ваш садржај. Када је изабран блок слика, отворите таблу „Стилови“ унутар бочне траке уређивача. Изаберите стил блока „Оквир“ да бисте га укључили.

en: Thick
sr_RS: Дебела

en: This content is password protected. Please enter a password to view.
sr_RS: Овај садржај је заштићен лозинком. Молимо вас да унесете лозинку да бисте га видели.

en: This theme requires WordPress 5.3 or newer. You are running version %s. Please upgrade.
sr_RS: Ова тема захтева Вордпрес 5.3 или новији. Користите издање %s. Молимо вас да га ажурирате.

en: This website uses LocalStorage to save the setting when Dark Mode support is turned on or off.<br> LocalStorage is necessary for the setting to work and is only used when a user clicks on the Dark Mode button.<br> No data is saved in the database or transferred.
sr_RS: Ово веб место користи LocalStorage да би сачувало подешавање када је подршка за тамни режим укључена или искључена.<br> LocalStorage iје неопходан да би подешавање радило и користи се само када корисник притисне на дугме тамног режима<br> Ниједан податак није сачуван у бази података или пренесен.

en: To access the Dark Mode settings, select a light background color.
sr_RS: Да бисте приступили подешавањима тамног режима, изаберите светлу боју позадине.

en: Twenty Twenty-One is a blank canvas for your ideas and it makes the block editor your best brush. With new block patterns, which allow you to create a beautiful layout in a matter of seconds, this theme’s soft colors and eye-catching — yet timeless — design will let your work shine. Take it for a spin! See how Twenty Twenty-One elevates your portfolio, business website, or personal blog.
sr_RS: Twenty Twenty-One је празно платно за ваше идеје и прави уређивача блокова вашом најбољом четкицом. Са новим мустрама блокова које вам дозвољавају да направите прелепе распореде у року од неколико секунди, меке боје ове теме и привлачни — а опет ванвременски — дизајн, учиниће да ваш рад заблиста. Погледајте како Twenty Twenty-One уздиже ваш портфељ, пословно веб место или лични блог.

en: Twenty Twenty-One uses LocalStorage when Dark Mode support is enabled.
sr_RS: Twenty Twenty-One користи LocalStorage када је подршка за тамни режим укључена.

en: Twitter
sr_RS: Твитер

en: Two images showcase
sr_RS: Приказане две слике

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
sr_RS: Пуна величина

en: View all of %s's posts.
sr_RS: Види све чланке од %s.

en: We found %d result for your search. | We found %d results for your search.
sr_RS[0]: Пронашли смо %d резултат за вашу претрагу.
sr_RS[1]: Пронашли смо %d резултата за вашу претрагу.
sr_RS[2]: Пронашли смо %d резултата за вашу претрагу.

en: White
sr_RS: Бела

en: Yellow
sr_RS: Жута

en: Yellow to green
sr_RS: Жута ка зеленој

en: Yellow to purple
sr_RS: Жута ка љубичастој

en: Yellow to red
sr_RS: Жута ка црвеној

en: example@example.com
sr_RS: primer@primer.net

en: https://wordpress.org/
sr_RS: https://sr.wordpress.org/

en: https://wordpress.org/themes/twentytwentyone/
sr_RS: https://sr.wordpress.org/themes/twentytwentyone/

[ctx: submit button]
en: Search
sr_RS: Претражи

en: the WordPress team
sr_RS: Вордпресова екипа
